درمان زود انزالی

zod enzali

این روز‌ها عده بسیار زیادی از مردان به کلینیک سلامت خانواده و ناتوانی جنسی مراجعه می‌کنند تا درباره یکی از مشکلات خود در زمینه ارتباط زناشویی با همسرشان مشاوره کنند. ابتلا به عارضه زود انزالی منجر به بروز اختلالات روان مانند اضطراب، افسردگی و سردی روابط زوجین می‌شود .

انـزال زودرس (زودانزالی) بـه انـزالی غیر قابل کنترل گفته می‌شود که قـبـل از نـزدیـکـی و انـجـام رابطه ی جنسی و یا مدت زمان بسـیـار کـمـی پـس از آن بـا میزان تحریک کم و خلاف میل فـرد انـجـام گیـرد.

به گزارش پزشک وب ابتلا به عارضه زود انزالی منجر به بروز اختلالات روان مانند اضطراب، افسردگی و سردی روابط زوجین می‌شود و بر روان آنان تاثیر می‌گذارد. این روز‌ها عده زیادی از مردان به کلینیک سلامت خانواده و ناتوانی جنسی مراجعه می‌کنند تا درباره یکی از مشکلات خود در زمینه ارتباط زناشویی با همسرشان مشاوره کنند.

دکتر محمدرضا معین با اشاره به تعریف زودانزالی در مردان گفت: «زمانی که کمتر از یک دقیقه بعد از دخول انزال صورت گیرد و باعث ناراحتی و همچنین ایجاد زمینه روانی برای همسر شود به عنوان مساله زودانزالی تعریف میگردد. »

وی با اشاره به اینکه این اختلال معمولا به دو صورت اولیه و ثانویه بروز پیدا می‌کند ادامه داد: «برخی مردان این اختلال را به صورت دائمی (اولیه) داشته و بعضا به صورت ثانویه و در اثر علل مختلفی ایجاد می‌شود. »

این اورولوژیست با بیان اینکه در حالت اولیه مسائل ژنتیکی موجود در گیرنده‌های مغز باعث انزال زودرس می‌شود و از عللی مانند اختلالات هورمونی، مسائل روحی و روانی، عفونت‌های پرستات و گا‌ها تحریک پذیری پوست آلت و تغییراتی که موقع ختنه بوجود می‌‌اید در بروز این حالت در مردان یاد کرد.

وی باتاکید بر اینکه تا کنون هیچ کدام از علل فوق به اثبات نرسیده گفت: «این مساله در اکثر موارد علت ژنتیکی دارد.»

معین ادامه داد: «از آنجایی که این حالت علت مشخص و شناخته شده‌ای ندارد روش‌های درمانی قطعی و موثری برای ان عنوان نمی‌شود ولی ۲ روش درمانی معمولا پیشنهاد میگردد. »

دكتر معین افزود: « در بعضی موارد روش سایکوتراپی و رفتاردرمانی توسط روانپزشکان موثر واقع می‌شود، و گا‌ها درمان‌های دارویی به عنوان روش درمانی پیشنهاد می‌شود که عملا نتیجه قطعی و دائمی ندارند. »

وی افزود: « افرادی که به صورت همیشگی با این مساله رو به رو بوده‌اند درمان قطعی ندارند و رفتاردرمانی به تنهایی موثر نیست لذا توصیه می‌شود این افراد از روشهای دارویی نیز استفاده کنند. از طرفی گا‌ها مصرف داروهای ضدافسردگی به مدت طولانی مدت می‌تواند در این روش موثر باشد. »

روش س ك س درماني برای برطرف کردن زود انزالی.

در مرحله اول، فعاليت جنسي صورت معمول شروع می گردد.

در مرحله دوم، وقتي احساس انزال به فرد دست می دهد، فعاليت جنسي بايد فورا متوقف شده و بيمار بايد سر‌آلت تناسلي خود را محكم فشار دهد وبراي چند ثانيه نگه دارد تا احساس انزال از بين برود.

در مرحله سوم ، حدود2 تا 3دقيقه صبر کنید و سپس دوباره به فعاليت جنسي ادامه دهید. اين مراحل بايد تا زماني كه دلخواه زوجين باشد، تكرار گردد. انجام اين روش به تدريج باعث طولاني شدن زمان انزال در مرد مي‌شود، البته مي توان به جاي فشار دردناك سر آلت براي 2 تا 3 دقيقه رابطه جنسي را قطع كرد و مجددا شروع كرد.

از استمناء به عنوان عاملي براي کنترل فردي مي توان بهره جست. خودتان را تا مرز انزال تحريک کنيد، در همان لحظه همه چيز را متوقف کرده، از اراده خود استفاده کنيد و اجازه ندهيد که انزال صورت گیرد. مي بايست اين کار را در نهايت توجه و با بگارگيري کل اراده و تمرکز شخصي خود انجام داد. پروسه ي مذکور را چندين مرتبه تکرار نمایید.

به کمک اين تکنيک مي توانيد از آستانه ي غير قابل کنترل انزال” خود مطلع شويد. زمانيکه از لحظه ي دقيق اين امر اطلاع پيدا مي کنيد، به راحتي در هنگام برقراري رابطه جنسي مي توانيد تشخيص دهيد که چه وقت در حال رسيدن به اين نقطه هستيد؛ پيرو اين مهم به راحتي مي توانيد در لحظه ي مورد نظر از تحريک بيشتر خود دست بکشيد تا انزال صورت نگرفته و مدت زمان بيشتري به ارتباط ادامه دهيد.

براي به تعويق انداختن خروج مايع مني در اين هنگام، فرد بايد براي چند لحظه بدون حرکت باقي بماند تا حس انزال به طور کلي برطرف گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *